Menu główne

ylakuva

Yves-Delatte300

Założyciel firmy Biolatte Oy ma ponad 40-letnie doświadczenie w pracy z bakteriami kwasu mlekowego i problemami zdrowotnymi. Brał udział w założeniu największych firm opracowujących probiotyki w Holandii (1991) i Francji (1995). Swoją wiedzą asystował rόwnież w rozwoju mniejszych firm w Estonii, Szwecji, Polsce i Finlandii.

Delatte stworzył jedne z najpopularniejszych probiotykόw w Europie. Stworzył pierwszy supplement dla ludzi, ktόry testowany był na wolontariuszach chorych na HIV w Wielkiej Brytanii (1988-1989) oraz na pacjentach chorych na raka we Francji (1994).

Patent z kwietnia 1989 traktujący o zależności między przewodem pokarmowym a odpornością organizmu  (http://www.wipo.int/patentscope/search/en/WO1989011858).

W 1974 roku pracując jeszcze dla francuskiej firmy, Delatte zainteresował się fińskim noblistą A.I.Virtanen i rozpoczął rozwijać biologiczną kiszonkę, która zastąpi kwasy organiczne i kwasy siarkowe. Zrozumiał, że kwas mlekowy wytwarzany przez bakterie kwasu mlekowego może być stosowany do przechowywania różnych substancji organicznych, takich jak trawy i resztki roślinne, jak również produkty białkowe, takie jak mączki rybne i mięsne. W 1980 roku zauważył, że bakterie kwasu mlekowego nie zachowują się w ten sam sposób, nawet jeśli mają one takie same nazwy (na przykład Lactobacillus acidophilus). Wszystko zależy od tego, z czym się mieszają. W 1983 roku Delatte miał pierwszy udany silos w zachodniej Finlandii (Itikka, Seinäjoki). Udało się zachować kilkaset litrów podrobów przez ponad sześć miesięcy przy użyciu tylko bakterii kwasu mlekowego. W latach 1983 i 1988 powstało już około tysiąca silosów dla przemysłu futrzarskiego na całym świecie, od Szwecji po Finlandię, Danię do Kanady. W Lorient we Francji powstał największy silos, 2000m3. Silos w Himanka (Finlandia) wytrwał dłużej niż dwa lata.

Cała ta praca została zaprezentowana na konferencji traktującej o zwierzętach futerkowych w York w 1986 roku (kopia dostępna).

W tych latach Delatte dowiedział się, że w okresie, w którym zwierzęta futerkowe były regularnie karmione kiszonką, ich zdrowie uległo poprawie, śmiertelność spadła, tempo narodzin wzrosło, potrzeba antybiotyków została zredukowana i poprawiła się jakość futer. Zwierzęta były spokojniejsze, przykry zapach został zmniejszony, a nawet rośliność wokół klatek poprawiła się. Zdał sobie sprawę, że dla osiągnięcia pożądanego efektu, bakterie kwasu mlekowego powinny być reaktywowane przed użyciem, oraz ilość bakterii musi być przynajmniej 10E9 cfu/g/dzień (miliard bakterii na gram dziennie). W przeciwnym razie efekty były kiepskie lub nietreściwe.

Te pięć lat eksperymentów, obejmujących 5 milionów zwierząt, dało mu ogromną wiedzę na temat rόżnych szczepόw bakterii kwasu mlekowego, jak bakterie te mogą być podawane zwierzętom, i jaki wpływ bakterie te mają na zdrowie i choroby.

W roku 1986 zastosował swoją teorię na wolontariuszach co ukazało, że większość zasad stosowanych względem użycia bakterii kwasu mlekowego u zwierząt ma podobne zastosowanie u ludzi. Eksperymentował z wieloma szczepami bakterii kwasu mlekowego i rόżnymi kombinacjami, setkami formuł. Zauważył wiele zasad stosowania bakterii kwasu mlekowego w suplementach diety.

Te obserwacje zaprowadziły go do stworzenia pierwszego probiotyku do zastosowania u ludzi, ktόry został przekazany na prόby lekarzom w Wielkiej Brytanii.

Pόźniej w latach 1990-1995, wieloszczepowy probiotyk o podobnej formule był sprzedawany w Holandii pod nazwą Ecologic, a w Finlandii i Francji pod nazwą Lactibiane. Lactibiane w roku 1997 został odznaczony tytułem “probiotyk roku”.

Produkty o podobnych formułach były rόwnież wprowadzone do obrotu w Finlandii i Szwecji. Dodatkowo w roku 2002 Delatte stworzył pierwszy produkt zawierający enzymy, pierwszy probiotyk bazujący na sc. Boulardii (2002) oraz b. Subtilis (2016).

Stworzył on produkty probiotyczne dla innych firm w Europie, głόwnie na rynek niemiecki i austriacki.

Wyniki jego pracy zostały opublikowane (i skopiowane) w wielu krajach oraz wykorzystane przez wielu naukowców i producentόw produktόw probiotycznych. 

Jesteśmy dumni, że jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Tworzymy nie tylko nowe technologie i nowe produkty, ale również nowe podejście do zrozumienia zdrowia i chorób.

Biolatte zajmuje się produkcją wyłącznie produktów wysokiej jakości. Naszym zdaniem, ważnym jest, aby nie łączyć produktów zawierających bakterie kwasu mlekowego z innymi typami produktόw, jak rόwnież nie tworzyć bezwartościowych mieszanek zawierających przerόżne składniki i nie mających żadnej wartości potwierdzonej naukowo ani udowodnionych badaniami rezultatów oprόcz placebo. Biolatte korzysta tylko z oficjalnie zarejestrowanych i przetestowanych szczepów bakterii, pozyskiwanych ze znanych banków mikroorganizmów. Współpracujemy tylko z laboratoriami z dobrą reputacją posiadającymi certyfikaty GMP i ISO. Żaden z naszych produktόw nie zawiera alergenόw, glutenu i każdy z nich ma swoje podłoże naukowe.  Każdy krok produkcji jest kontrolowany – od kontroli nieskażonych hodowli po zalakowane butelki. Nasze produkty można znaleźć tylko w punktach sprzedaży ukierunkowanych na działanie prozdrowotne.

Yves Delatte

Ps. Nasze logo to Arachne, pająk, najstarszy symbol mitologii, ma ponad 5000 lat. Był to symbol zdrowia i medycyny, jak rόwnież pomysłowości i kreatywności. Jest również konstelacją zodiakalną. 

Sc. boulardii